"I wish I was the verb ‘to trust’ and never let you down." Pearl Jam
Gabriela Vermelho & Epoque Quartet
Kostel Sboru kněze Ambrože | Hradec Králové | 15. ledna 2008
Gabriela Vermelho – Praha
Gabriela Vermelho vystudovala konzervatoř P.J.Vejvanovského v Kromeříži a Ostravskou univerzitu-obor housle. Byla členkou mnoha hudebních seskupení a orchestrů. Zpívala např. s Orchestrem Gustava Broma, zlínským F-dur jazzbandem a ostravským swingbandem Edy Šurmana. V současné době je členkou Talichova komorního orchestru. Účinkuje v muzikálovém divadle Ta Fantastika, v brněnském divadle Husa na provázku-v představení Balada pro banditu a Modrý pták a Hadivadle v inscenaci Ignáciův vzestup. Je držitelkou divadelní ceny Alfreda Radoka “Talent roku 2005″. Hraje, zpívá a tvoří ve svých hudebních skupinách Maraca a Zimbova.
Gabriela má klasické hudební vzdělání přesto její kvinton, pětistrunná viola, dokáže znít v celém svém širokém rozsahu neakademicky, velmi ohebně a sourodě se zbytkem souboru. Naprosto bez hranic je však Gabriela v roli zpěvačky. Obsáhne operní přepjatost, rockovou drsnost, divadelní extravaganci a` la Vladivojna La Chia i arabskou manýru. Konečně, máme co dělat s poslední Eržikou z Divadla Husa na provázku a držitelkou Ceny Alfreda Radoka za rok 2005 v kategorii Talent roku. (zdroj: Reflex)
Velmi sugestivní hlas zpěvačky, houslistky a violistky Gabriely Vermelho jakoby byl sám jedním z nástrojů.
EQ – Praha
Pražské smyčcové kvarteto EPOQUE QUARTET vzniklo na počátku roku 1999. Čtyři vynikající sólisty a komorní hráče s bohatými pódiovými zkušenostmi přivedla ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost uměleckého naturelu, ale především mimořádné nadšení pro žánry obvykle nezařazované pod hlavičku “vážné hudby” – jazz, rock a funk. Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, na našich i zahraničních pódiích ojedinělou.
Soubor vystupuje pravidelně v pražském Rudolfinu, zúčastnil se několika mezinárodních soutěží (např. Paolo Borciani competition), ze zahraničních zemí účinkoval mj. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Anglii, Izraeli, Bosně a Hercegovině.
V sezóně 2000/2001 Kvarteto Epoque vystoupilo v abonentním cyklu Symfonického orchestru Českého rozhlasu.
Epoque quartet také pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem i Českou televizí.
Interpreti: Martin Válek – housle, Vladimír Klánský – housle, Vít Petrášek – violoncello, Vladimír Kroupa – viola
text převzat z www.najednombrehu.cz © Martina Součková
| Print article | This entry was posted by Jan Bartoš on 17/01/2008 at 23:35, and is filed under Music, Photos. Follow any responses to this post through RSS 2.0. You can leave a response or trackback from your own site. |

